Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Denník au pair : Stratená v Rotterdame #5

Posted on 1

1.3.2016

 

10:12

Dnes som mala mať voľno.. mala.. Tak nič, vstávam a idem robiť kebabom neskoré raňajky, lebo mi vyklopkávajú na dvere.

12:40

Rebeka  je okúpaná a spí, super , čas pre moje toasty a kávu. Zima a dážď, to je Holandsko. Našla som nejakú skupinu na whatsapp aplikácii, cez ktorú vraj môžem spoznať nejaké au pair z môjho okolia, idem na to.

 

Ten pocit, keď sa fotí selfie, ale ty nie si pripravená :DD

 

16:33

Ok, spoznala som cez skupinu nejakú talianku Dalilu. Vyzerá ako vodca svorky, chcem ju spoznať. Pozvala ma k nej domov na taliansky večer k ostatným holkám, to je dobrá možnosť spoznať novú partiu , aby som nesedela celý rok doma. Problém je, že býva na druhom konci Rotterdamu a ja neviem ani ako sa nastupuje do metra, pfff.  Dobrá výzva !

NA DRUHÝ DEŇ

2.3.2016

22:20

Krása, včera som si myslela, že už v živote neprídem na to, kde bývam a že ma už nikto nikdy nenájde. Ja a moja začiatočnícka angličtina sme sa vybrali bez GPS k Dalile o 9 večer ! Tma, cudzie mesto, neviem kde som ale idem si svoje 😀 Metrom som sa dostala akurát tak do centra a tam som už nevedela, kam a čo ďalej. Po 15 minútach tmy pred očami som sa donútila pripojiť k partii chlapcov a spýtala sa ich na cestu. Jeden z nich, Diego 😀 mi povedal, že idú neďaleko na párty, že ma zavedú až k stanici, z ktorej vezmem autobus k Dali. SUPER!!!! To na tom milujem, STE V CUDZEJ KRAJINE SAMA, ALE NIKDY NIE STE SAMA. Stačí sa ozvať a za minútu máte kamarátov- 6 chlapcov haha. Cestou mi ukázali CELÉ MESTO! Každý jeden klub a ja som sa citila ako v sne, šťastie , radosť z nového .. Poďakovala som im, vymenili sme si kontakt, zo slušnosti ale aj kvôli tomu, že Diego bol síce mladý, ale skvelý chlapec a určite si s nimi raz dám párty v meste!

Dali, Lara a Elisa sú super. Najmä Dali , uvarila nám špagety na taliansky spôsob. Bože, milujem talianky :O Odteraz mám rada už aj špagety neheh. Na druhý deň mi pripravili holky PIZZA NIGHT, no to bolo foodporn , nemám v obľube pizzu, ale toto, čo oni dokážu, neskutočné!  Pizza life forever v Holandsku 😀

 

 

 

Bohužiaľ, prvý večer to Lara vzdala a na párty sa už nedopracovala 🙁 😀

Nič to, mám voľno, hlásim sa neskôr páá..

 

 

signature

Komentáre

Komentáre