Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Full moon. Tell me why ?

Posted on 0

Nový Rok sa začal miliónom povinností čo sa týka školy. Veľa som toho na Slovensku cez sviatky neurobila, teda , do notebooku som sa ani len nepozrela. Všetko sa to na mňa preto začalo valiť a čuduj sa svet, pod nátlakom mi to ide oveľa lepšie. Kto to tak ešte má ? (: 

S Novým Rokom prišlo aj predsavzatie – zmeniť svoju dennú rutinu a robiť veci pre seba samú tak, aby som bola viac šťastná. Na youtube som nedávno videla challenge „Wake up everyday at 5am“ . Videla som v tom rôzne benefity a tak som sa rozhodla tento challenge podstúpiť . Keďže mne škola začína každý deň v iný čas , niekedy poobede, niekedy ráno, stále som vstávala v inú hodinu a moje telo bolo neustále unavené pretože som buď spala priveľa, alebo spala málo lebo som chodila spať neskoro.Chcela som sa naučiť vstávať skoro a keďže 5 ráno mi prišlo moc drastické (haha) , rozhodla som sa vstať každé ráno o 7:OO. Funguje to. Som viac produktívna, stíham písať blog na ktorý som čas doteraz nemala vďaka vyspávaniu do 12 a dokonca stíham aj zdravé raňajky pred školou či fitkom. A to nehovorím ani o tom, že sa cítim lepšie ako keď som vstávala po 10 ráno. Každý to máme iné, ja som si stále myslela, že moja hlava najviac pracuje večer, ale teraz zisťujem, že za mňa rozprávala lenivosť, ktorá ráno fungovať nechcela. Teraz sa snažím všetko urobiť ráno a večer tráviť čas s kamarátmi, fitkom, varením či len pozeraním filmov. Chcela by som si takto vybudovať istú disciplínu voči sebe a dôjsť do štádia, kedy mi nebude treba ani budík a budem tak oddýchnutá, že sa o 7 zobudím sama od seba!

O čom som ale chcela dnes písať? Včera sa mi zastavil dych .

Kráčala som do práce, bola som v zhone takže som sa trochu zadýchala a medzitým som si do úst hodila žuvačku. Stalo sa Vám niekedy , že silné mentolové žuvačky vás až tak “ zatiahli“ od toho aké boli „štipľavé?“ . Mne sa to stalo včera, lenže mentol, ktorý mi stekal dole hrdlom sa zalepil niekde v strede a ja som sa nemohla nadýchnuť zhruba 15 sekúnd. Ktovie, možno aj viac. NIKDY v živote som nezažila nič horšie a hneď po tomto som si uvedomila, ako veľmi museli ľudia, ktorí takto zomreli, trpieť . Neviem vám opisať pocit, ktorý som zažila. Bola to úplná bezmocnosť. Snažila som sa dýchať ale moje pľúca len syčali a pískali.

Hneď ako som sa nadýchla som si stihla uvedomiť, aké šťastie som práve mala, že sa mi podarilo znova nadýchnuť.

Po tomto šoku som ale musela pokračovať svoju cestu do práce. Cestu mi sprevádzala bolesť hlavy, tušímže to bolo práve z tohto šoku a zástave kyslíka . V práci som už ale bola vyrelaxovaná pretože nebol lepší pocit ako znova dýchať. bola som vďačná, že sa nič nestalo a bola som pripravená si nerobiť ťažkú hlavu z ničoho, čo mi takto neohrozuje život! Niekto tam hore si ma ale vypočul (:D) a želanie mi splnil. Medzi 5 a 6 hodinou mi ukradli mobil. Presne v ten istý deň kedy som vyslovila, že ma už nič nerozhodí.

Prvá reakcia – stres. Druhá reakcia– uvedomenie si, čo všetko som v mobile mala a stratila . Tretia reakcia– dýcham, kúpim si nový, však? Páčila sa mi reakcia mojej mamky, tá je vždy nohami pevne na zemi a vždy vedela , ako nám radiť a vychovávať nás.

vtipná mamka

Vtipná mamka

 

Vždy sa snažím nesťažovať sa ale nájsť príčinu prečo sa všetko deje, tak som sa pýtala sama seba, ale prečo mobil ? Veď to je MILESTONE! Cestovala som po svete a nikdy mi nikdy nezmizol mobil. Holandsko ? za 4 roky tri mobily. Amen. Prečo mi neukradli , čo ja viem, topánky, aby som si uvedomila, že hlavné je že mám nohy a môžem chodiť ? Napríklad, chápete .. 😀

Život ide ďalej ! Bolo mi ľúto fotiek ,videí a aj ľudí, ktorí mi píšu na whatsapp a nemajú na mňa iný kontakt. Ale viete čo je divné ? Cítim sa zváštne dobre, že mi nechodia žiande upozornenia a že som kľudná pretože viem, že ten mobil proste nemám. A teraz si môžem začať písať zoznam ukradnutých vecí v Holandsku /bicykel . 3-tí mobil , čo je next? Haha.

Majte pekný deň a snažte sa vo všetkom nájsť príčinu a niečo pozitívne. Všetko má svoj zmysel a skrytú lekciu 🙂 
signature

Komentáre

Komentáre