Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Mesiac v Rotterdame priniesol kuriózne situácie

Posted on 1

Niekedy je ťažké vyjadriť to, čo si myslíme či cítime,

a niekedy je možno potrebné mať niekoho , s kým sa o všetkom možme porozprávať a on nás pochopí .  Na to som prišla až keď som sa dostala do Holandska, kde som sa ocitla sama. Ale to som si len myslela , že som sama. Niekde som videla tento citát , ktorý dokonale vystihol to, čo sa dialo prvé týždne v Holandsku práve mne „ „I nešťastia majú pozitívne stránky: dovoľujú nám spoznať skutočných priateľov.“ Nejdem tu písať o tom, aká nešťastná som bola keď sa mi na začiatku nič nedarilo, ale poviem vám jedno. Vyberajte si pozorne inšpiratívnych ľudí okolo seba .

Ale teraz naspäť k tomu , o čom som dnes chcela písať. Prešli tri týždne odkedy som sa nasťahovala do Rotterdamu. Tieto tri týždne boli a ešte stále sú jednou z najväčších skúšok v mojom živote. Prišla som do Holandska, do cudzej krajiny kde sa na mňa z každej strany valí nejaká povinnosť. Už to nie je MAMA TATA vybavia. Je to stres, panika, všetko naraz a to mi verte, som úplne chill povaha , ktorá sa snaží všetko obrátiť v srandu no to, čo som zažila za tri týždne ma takmer zbalilo a poslalo prvým lietadlom domov 😀

Behanie po úradoch, jazyková bariéra , krádež, rozbitý byt a iné ťažkosti či srandy .  Viete ale čo je najlepšie na tom všetkom? Nikdy ma to nepoložilo. Povedala som si, že keď som konečne našla miesto kde sa cítim, že doň patrím, nevzdám to.

Našla som si prácu v ZARE – ten pocit keď som s malou dušičkou vošla do predajne a povedala “ môžem hovoriť s manažérkou, hľadám si prácu “ vám ani len nejdem opisovať. Hrozné hrozné hrozné .. ale ! Dostala som šancu a dnes bol môj prvý deň a ja si už teraz neviem predstaviť, ako to budem popri škole zvládať, no keď to zvládajú iní, why not me? Idem do toho aj keď som z toho dosť mimo 😀 Kúpila som si bicykel,  o pár dní nato mi ho ukradli. Beriem to už ako srandu, musím sa naučiť parkovať lepšie haha. Môj prvý byt? Celá nadšená som odomkla byt a vkročila do izby a videla som čo ? Dieru v podlahe, pleseň na stene a fľaky na strope. Are you kidding me? Moja prvá myšlienka. Vyzeralo to nejak takto :

Po tomto všetkom si hovorím, buď ma tu niekto silno nechce alebo sú to len skúšky. Hneď na to mi vyhoreli nejaké divné neóny v kuchyni tak som bola bez svetla, bez podlahy a bez bicykla ako riadna diva .. A ja som sa rozhodla bojovať 😀 proti krádežiam, plesni či diere v podlahe. Zavolala som agentúre, ktorá mi byt odovzdala, že tu splenivejem keď to nedajú doporiadku. A to som si myslela, že bude nemožné to opraviť ASAP. Bála som sa im zavolať a žiadať to. A dobre som urobila, hneď na druhý deň to začali všetko prerábať, ale poviem vám, výhľad z postele za tri dni nebol lahodný a ani pohyb v izbe luxusný , aha :

To bol deň č.2 kedy prišli na to, že musia vymeniť nie len tento kúsok mokrého dreva, ale celú podlahu !! AMEN, kde budem bývať? Zneje to easy ale nebolo to, úplná drama a ťažká komunikácia s agentúrou, behačky, opletačky..

Hneď ráno som sa vypratala na celý deň preč ( viď foto nižšie a moje pocity ) a dúfala, že sa stane zázrak a ja prídem a bude to hotové . A bolo ! :O No, bola som v šoku a zaľúbená do novej podlahy, sivá , yassss. Oplatilo sa vyčkať a nevzdať, nešalieť.


Táto divná lekcia životom ma naučila nevzdávať sa aj keď ma prenasleduje pleseň. A začala som novú etapu – fitness, behanie do práce keď nestíham pretože nemám bicykel 😀 Čo vám poviem, niekedy si myslím, že už nič horšie prísť nemôže ale koniec koncov , kým som zdravá a šťastná, čo tam po bicykli či čakaní za podlahou.

A teraz ,keď už viete koľko problémov riešim každý deň môžte kľudne spať a dúfať, že sa vám nič podobné neprihodí v budúcnosti ,keď sa niekam rozhodnete odsťahovať.

PS: Počas písania som sedela na posteli , ktorá sa mi pod zadkom prepadla .. seriously? :DD NEVER GIVE UP !

PS2: Vypadla doštička, ktorá to držala pokope. Dobre ..
Zdroje: https://citaty-slavnych.sk/citaty-o-priatelstve/

 

signature

Komentáre

Komentáre