Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Prvý týždeň v Holandsku – pocity ?

Posted on 3

Obrovská radosť a stres v jednom. Takto by som opísala môj prvý týždeň. Začiatok je fajn, stretla som sa po dlhej dobe s ľuďmi, ktorí mi naozaj v živote veľmi pomohli a ani teraz to nie je inak. Vďaka kámoške z Talianska , ktorú som tu spoznala v roku 2016 mám teraz kde bývať , s priateľom sa ponúkli, že u nich môžem ostať , kým si nenájdem niečo svoje. Nakoniec mi to „moje“ našli práve oni, funny. Osud si ide svoje.  Rodina, u ktorej som pred rokmi robila au pair-ku mi pomohla presťahovať veci autom a to tiež nie je náhoda. Poviem vám, je to dobrý pocit mať toľko ľudí okolo seba. Necítim sa tu vôbec cudzia. Dnes sa mám stretnúť s ďalšou rodinou , ktorá pochádza z Poľska a s ktorou som cestovala pol roka po celej Európe  ,pretože počuli o nejakej pracovnej ponuke ,ktorá by ma mohla zaujímať. Aká náhoda, práve som si pozerala ponuky práce . Všetko do seba zapadá ako puzzle a ja sa nestíham diviť ,ako veľmi mi pomohlo to, že som tu už predtým žila. Nič sa nezmenilo, okrem nás. Dospeli sme. Už vieme čo chceme a čo od života a seba očakávame.

Jediná vec, ktorá ma momentálne trápi je práve to, že som tu prišla takmer 2 mesiace skôr ako mi škola začína , chcela som totižto rýchlo odbaviť  tie všelijaké registrácie na úradoch , ktoré tu čakajú na každého , kto sa tu chystá žiť a všetky tie formálne veci . Plánovala som od začiatku začať pracovať ,aby som si nadrobila ten mesiac, ktorý bude v škole zo začiatku trocha hektický, guess so . Bolo mi ľúto odísť od rodiny a kámošov tak skoro a hlavne týždeň pred narodeninami .

Troška sa to ale skomplikovalo a ja sa nemôžem pohnúť ďalej. Agentúra, ktorá mi vybavovala byt si pomýlila dátum a moja zmluva je platná až od 22. júla, tým pádom sa nemôžem na úradoch registrovať a som tu tak trocha ako ..na čierno? 😀 Na dovolenke alebo ako im to tam poviem v piatok uhm.. Čiže čakám na všetky papiere, ktoré mi dovolia založiť si účet v banke, zaregistrovať sa na úradoch, vybaviť si študentskú pôžičku , otvoriť si členstvo vo fitku a hlavne konečne začať pracovať . Takže sa cítim ako keby som peniaze zatiaľ len míňala. Snažím sa stotožniť s nudou ,ktorú tak neznášam a dúfam, že tento piatok mi tá registrácia výjde a už nebudem „musieť“ spať do 12 od nudy :-))

Teším sa, až nabehnem na ten tzv.vlak a mimochodom, pýtali ste sa ma na IG aké mám z toho všetkého pocity. Že vyzerám taká „vyčílovaná“ a že sa ničoho nebojím. Neviem ako vy, ale ja zvládam stres a zmeny perfektne. Som vtedy produktívna a darí sa mi. Tentokrát to bolo asi veľmi seriózne rozhodnutie a keď som pristávala v Holandsku na letisku neďaleko Rotterdamu, bolo mi hrozne zle na žalúdku. Chcela som utiecť alebo sa vrátiť naspäť domov do mojej komfortnej zóny. Nevedela som, že to budem takto prežívať. Moje vnútro asi vedelo, že mi šiblo a snažilo sa s tým nejako vyrovnať haha. Takže, som odvážna ale .. stáva sa 😀 Teraz som prekonala túto fázu stresu a prišla ďalšia vlna. Strach z imatrikulácie , ktorá trvá 4 dni. Strach z toho, že nezapadnem. Strach z toho, že si kúpim zlé knihy do školy (haha , fakt..) . V noci spím málo a vstávam neskoro, premýšľam hrozne veľa a mám v hlave teórie o tom, prečo tam neísť a prečo nie som dosť dobrá. Mám stres zo všetkého ale viem, že to pominie 🙂 Strach u mňa znamená, že mám rešpekt pred tým, čo sa chystám urobiť. To znamená, že som urobila dobré rozhodnutie a teraz to musím zvládnuť sama so sebou, vo vnútri.

Prajem Vám pekný deň a ešte niečo – nenechajte strach ovládnuť vaše myšlienky a ďalšie rozhodnutia .

To som písala ešte predtým, než som sa ubytovala a objavila byt v ktorom som teraz ako PAT a stratený MAT… 😀 Od rána do večera problémy, pokračovanie MESIAC V HOLANDSKU čítaj v ďalšom článku !

 

signature

Komentáre

Komentáre